20 | 03 | 2019

WIGILIA

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu, zakończyła wspólną wigilią,  corocznie organizujemy w naszym przedszkolu i  która jest już tradycją. Odbyła się ona 21 grudnia.

Tym razem odbyła się 21 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki. Przed uroczystym obiadem dzieci recytowały wiersze o tematyce świątecznej, śpiewały kolędy i pastorałki. Pani wicedyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Następnie dzieci spożyły obiad wigilijny. Celem takiej uroczystości jest integracja pracowników przedszkola oraz dzieci, wprowadzenie świątecznego nastroju przypomnienie nazw potraw świątecznych oraz wspólne kolędowanie.

Wigilia

Świąteczny nastrój zapanował w przedszkolu 21 grudnia, kiedy to dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnej Wigilii. Wszystkie przedszkolaki przyszły w tym dniu odświętnie ubrane i w skupieniu oczekiwały na rozpoczęcie Wigilii.Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń.Dzieci smakowały barszczyk, rybę i inne smakołyki. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych,lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Wigilia

Wigilia – najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, wyzwalający w ludziach ich najlepsze uczucia.

W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją. Tym razem odbyła się 22 grudnia. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola.

Dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt.

Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.

Dzieci smakowały barszczyk i rybę. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Wigilia 2014

W piątek 19 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakowały wigilijne potrawy. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Na zakończenie spotkania wszyscy wspólnie kolędowaliśmy.

Spotkanie wigilijne

W piątek 20 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakowały barszczyk, rybę po grecku i inne smakołyki. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.